Унікальність цього захворювання в наявності системного запалення всього організму!
При ендометріозі зміни можуть спостерігатися одночасно в різних системах органів. До прикладу, на рівні печінки знижується активність ферментів, які перестають працювати на накопичення жиру! Тому жінки з ендометріозом завжди худорляві і дуже важко набирають вагу.
Зміни на рівні головного мозку проявляються в особливостях поведінкових реакцій: пацієнтки з ендометріозом дуже чутливі, мають низький поріг больової чутливості, схильні до депресивних розладів.
На рівні серцево-судинної системи є вищою частота атеросклерозу та серцево-судинних захворювань. Зміни на рівні імунної системи проявляються в появі автоімунних захворювань-автоімунного тиреоїдиту, неспецифічного виразкового коліту, системних патологій сполучної тканини тощо.
Чому ендометріоз так часто зустрічається при неплідності?
Тому що при ендометріозі спостерігаються зміни на всіх етапах зачаття:
може порушуватися процес овуляції
яйцеклітини при ендометріозі мають мікроструктурні відмінності в порівнянні з ооцитами жінок без ендометріозу! Крім того оваріальний резерв цієї групи пацієнток знижується в більш швидкому темпі
змінюються фертильні властивості сперми: в умовах прозапального середовища ендометріозу сперматозоїди можуть ставати менш рухливими, порушується їх здатність проникати в яйцеклітину
порушується прохідність маткових труб, формується спайковий процес в малому тазу
змінюється рецептивність ендометрію та порушується приживлення (імплантація) ембріона в матці
системні запальні, автоімунні захворювання, які виникають на тлі ендометріозу, додатково порушують фертильність
Вогнища ендометріозу, які ми бачимо на рівні органів малого тазу – це лише маленька частина великого прихованого айсбергу.
Майбутнє у лікуванні ендометріозу повинно бути системнішим, більш широким, а не лише фокусування на органах малого тазу.
Про перспективи лікування ендометріозу та про сучасний менеджмент неплідності у жінок з ендометріозом розповідатиму у цьому курсі:
Comentarios